Gostilna Repovž izobesila bakreni zvon - Gostilna Slovenije
V petek, 9. decembra 2011 so Repovževi na pročelje hiše svečano izobesili bakreni zvon – zaščitni znak blagovne znamke »Gostilna Slovenija«.
Ja, v Šentjanžu se lahko pohvalimo s tem, da imamo v kraju eno izmed 28 slovenskih gostiln, ki se lahko ponaša z blagovno znamko »Gostilna Slovenija«. Priznanje in zaščitni znak – bakreni zvon so Repovževi prejeli 12. oktobra 2011 na prireditvi v Bistrici ob Sotli. Za ta prestižen naziv jim je tudi župan občine Sevnica gospod Srečko Ocvirk ob krajevne prazniku izročil Listino Občine Sevnica.
Prvi pogoj, da gostinec pridobi blagovno znamko »Gostilna Slovenija« je, da se gostinski obrat imenuje gostilna, izjemoma gostišče. Jedilnik mora vsebovati vsaj osemdeset odstotkov hišnih, krajevnih, regionalnih in vseslovenskih jedi. Ponudba naj bi vključevala vsaj tri proizvode z zaščitenim geografskim poreklom in vsaj pet odstotkov živil naj bi bilo ekološko pridelanih. Ponudba mora biti tudi usklajena z letnimi časi. Ponudba vin mora temeljiti na vinih slovenskih vinarjev, v ponudbi pijač pa naj bi bilo vsaj deset brezalkoholnih in pet žganih pijač slovenskega izvora. Pomembni sta tudi zunanja in notranja ureditev, zvočna kulisa ter način strežbe.
Pomen znamke je v povezovanju nosilcev gostilniške dejavnosti v Sloveniji, skrb za njeno celovito kakovost, trajnostni razvoj in ohranjanje lokalne ter regionalne prepoznavnosti. Projekt je pripravila Obrtno podjetniška zbornica Slovenije s pomočjo Evropskega sklada za regionalni razvoj. Z blagovno znamko » Gostilna Slovenija« želi tako poudariti kulinarično prepoznavnost države Slovenije.
Slovesnost izobešanja zvona je potekala v krogu štirih generacij družine, prijateljev, sosedov in znancev ter ob ubranem petju člana okteta Deseti brat gospoda Metoda Pečarja. Dogodek je povezoval slikar gospod Bojan Sumrak. Sledilo je prijetno druženje ob rujni kapljici in prigrizkih, ki so jih pripravile spretne roke kuharskih mojstrov pod vodstvom gospodinje Mete.









